Kulturní část slavností se odehraje na pódiu na Mírovém náměstí. A pravidelní návštěvníci z Ústí i širokého okolí se opět mají na co těšit. Město a Klubcentrum, které „týdenní mejdan" připravují, už zveřejnily definitivní podobu programu, který by měl potěšit příznivce mnoha nejen hudebních žánrů.
Slavnosti začnou v pondělí 4. června, hlavní hvězdou programu bude Václav Neckář se skupinou Bacily. V úterním programu zazáří jazzman František Uhlíř, za pozornost bude jistě stát i „folklorbeat" v podání formace Docuku. Další večer bude ve znamení koncertů Big bandu Letohrad s Ondřejem  Rumlem a nestárnoucího Josefa Zímy se skupinou Jiřího Sládka.
Vrchol čtvrtečního programu obstarají Robert Křesťan & Druhá tráva a kapela Novem- ber 2nd a Guma Kulhánek. Ozdobou rockového pátku budou Mother´s Angels a  Laura a její tygři. Sobota nabídne mj. kapelu George & Beatovens s Karlem Kahovcem, Anetu Langerovou a  Backwards Beatles revival. Slavnosti zakončí ohňostroj. Během týdne se představí také celá plejáda místních školních souborů, sborů, kapel  a  amatérských umělců, živo bude i na městských sportovištích.