VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zumba akcí pomáhali dětem s autismem

Ústí n. O. V sobotu 10. září proběhla od 16 do 19 hodin v tělocvičně na Dukle první charitativní zumba akce pro o. s. PAS.

25.9.2011
SDÍLEJ:

Charitativní zumba akce v Ústí nad Orlicí.Foto: archiv pořadatele

Zumbu předcvičovalo šest instruktorů z různých míst ČR. Součástí programu bylo i vystoupení mažoretek z Kostelce nad Orlicí, tombola o sportovní tašky a ukázky práce kosmetiček.

Návštěvníci se mohli také dozvědět o činnosti organizace o. s. PAS, prohlédnout si fotografie z akcí a zakoupit si malovaná trička a obrázky či přáníčka. Prostory tělocvičny byly také vyzdobeny pracemi dětí s autismem.

Zumbu si přišlo zacvičit zhruba 150 žen a několik mužů, z balkonu jim mohli fandit i ti, co se přišli jen podívat. Pro dvě desítky dětí bylo ve vedlejším sále připraveno zábavné odpoledne plné soutěží o ceny a dětská zumba pod vedením dvou instruktorek.

Děkujeme všem, kdo si přišli zacvičit, ale především zumba instruktorce s velkým srdcem Lucce Tvrdoňové, která byla duší tohoto projektu. Na konci večera byl předsedkyni o. s. PAS Zuzaně Polákové slavnostně předán šek ve výši 27 000 Kč a 3000 Kč se získalo prodejem výrobků.

Výtěžek ze vstupného, ze sponzorských darů a prodaných výrobků dětí z PAS byl věnován na volnočasové aktivity pro rodiny dětí s autismem, mentálním a kombinovaným postižením.

Autismem je postiženo zhruba každé 500 dítě, tedy zhruba procento populace. Děti s autismem mají nerovnoměrný vývoj schopností, problémy s komunikací, soustředěním, porozuměním světu kolem nich. Jsou dvě třetiny chlapců a třetina dívek s autismem. Postižení může být kombinováno ještě s mentálním postižením, tělesným postižením, poruchami učení a chování, agresivitou…

Příčiny vzniku postižení jsou zatím nejasné. Bývá rozpoznáno většinou až v předškolním věku dítěte. Autisté potřebují individuální přístup a speciální přístup ve vzdělávání. V Ústí nad Orlicí jsou již čtyři autistické třídy které navštěvuje 24 dětí z tohoto kraje a některé děti jsou integrovány s asistenty do škol či školek.

Občanské sdružení Poruchy autistického spektra působí již druhým rokem v Ústí nad Orlicí. V současné době je jeho členy asi 50 rodin převážně z východních Čech. Poradenství využívá asi 150 rodin z celé ČR. V letošním roce proběhly dva ozdravné pobyty pro děti s postižením bez rodičů, jichž se zúčastnilo 24 dětí a 17 dobrovolníků, a dva psychorelaxační pobyty pro rodiny dětí s autismem, jichž se celkem účastní 16 rodin a 12 asistentů dobrovolníků.

Velmi oblíbené jsou i sobotní akce jako dětský den v modrém, výlet na Kunětickou horu a do Perníkové chaloupky, do Apolenky na koníky do Pardubic a další akce.

Dne 28. října se uskuteční společný pochod a výstup na rozhlednu na Andrlově chlumu. Více informací mohou zájemci získat na adrese: zuzka.zuzu@seznam.cz, nebo http://os-pas.g6.cz.

Zuzana Poláková

25.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z volebních místností na Vysokomýtsku.

Nejvíce se volilo v Dolní Moravě, nejméně v Cotkytli

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

ANO odešlo na Orlicku poraženo jen v pěti obcích

Ústí nad Orlicí - Vítězem voleb v okrese Ústí nad Orlicí je stejně jako v celé republice na celé čáře Babišovo hnutí ANO. Ze 115 obcí v okrese jí dali voliči nejvíce hlasů ve 110. Jen v pěti obcích vyhrál někdo jiný a odsunul tak ANO na druhou pozici.

Na Orlickoústecku vyhrálo ANO

Orlickoústecko - Okres Ústí nad Orlicí hlásí sečteno. Vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO 2011, které dostalo 20 628 hlasů, v přepočtu 29,68 procenta.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Evropský pohár drží v rukou Dvořáček

Praha, Vysoké Mýto - Bojovník Falconu Vysoké Mýto porazil srbského soupeře ve finále před limitem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení