S rušením poboček České pošty v některých obcích se jejich obyvatelé jen neradi smiřují. Reakce jsou z velké většiny negativní.
Píší ministrovi, jednají na ředitelství

„Jestli tady v Dobré Vodě dojde ke zrušení pošty, tak budou bez pošty taky Říčky, Rviště, Rozsocha, Kaliště a Perná. Opravdu nechápu, který chytrák na tohle přišel. Je to hloupost, s tím snad nikdo nemůže souhlasit. Znamená to pro nás jezdit na poštu do Ústí, jen jedna cesta autobusem stojí dvanáct korun, v sobotu navíc žádný autobus nejede,“ řekl Orlickému deníku Jan Kašpar, důchodce z Dobré Vody. Ta včetně dalších míst, které zmínil, patří společně do obce Orlické Podhůří, jež se objevila na seznamu rušených poštovních poboček, který na svých internetových stránkách počátkem týdne zveřejnila Česká pošta.

Starosta Orlického Podhůří Josef Novák napsal v této souvislosti dopis ministru Jiřímu Čunkovi. Mj. v něm píše: „Občané, ač zatím zásadně neprotestují (mnozí to ani neví), budou nuceni jezdit také za každým výběrem hotovosti autobusem, který přijde na 32 korun, do města. Nejvíc mrzí to, že pošta masivně propagovala dosažitelnost svých služeb v určitém okruhu a na tuto, nyní již klamavou reklamu, přistoupili i občané a zřídili si účty právě u České pošty, která se jim tímto krokem vzdaluje a zároveň vysmívá.“

Velký odpor vyvolal záměr zrušení pošty v Sudslavi. Její starosta Jiří Drábek měl včera jednat na ředitelství České pošty v Pardubicích o tom, zda by se rozhodnutí o zrušení sudlavské pobočky nedalo změnit. Vezl s sebou také petici a podpisové archy, na které se podepsala řada obyvatel Sudslavi i okolních vsí. Podpisů přitom stále přibývá.