V minulém roce vyšel dokonce velmi povedený dokumentární film s názvem Montage of Heck o životě hlavního protagonisty, kde nám režisér Brett Morgen prostřednictvím rodiny a přátel Kurta Cobaina přibližuje, jak těžký život dítěte s hyperaktivitou, nepochopená touha po lásce, drogy, závislost a nenadálý kolosální úspěch vedou pomalu k jisté smrti. Nirvana definitivně zanikla 8. dubna 1994 Cobainovou sebevraždou a stala se inspirací nejedné vznikající kapely.
Chcete-li prožít absolutní stav blaženosti, klidu a zapomenutí, jak tomu u pravé nirvány bývá, nemusíte chodit daleko.
Tribute band In the name of Cobain, jak už ostatně z překladu názvu vyplývá, je revivalová kapela z Ústí nad Orlicí zaměřená na tvorbu Nirvany, která objela nejen celou naši republiku, ale i zahraničí, všude s velkým úspěchem. Občas je těžké uvěřit, že Martin Hájek alias Kurt Cobain není převtěleným duchem zpěváka, jak výrazem, intonací, tak vzezřením. Přidejte si k tomu bravurní hru na basovou kytaru v podání Vladimíra Zotova, excelentní a vyváženou hru na bicí Bedřicha Hájka a máte grunge cover jako nikdy předtím.
Kapela byla založena v roce 2010 v původní sestavě Martin Hájek (zpěv), Jakub Křivohlávek (basová kytara) a Šimon Dušek (bicí). S postupem času se sestavení několikrát změnilo a od roku 2014 koncertuje v seskupení zmíněném na začátku. Mohlo by se zdát, že skupina podobného druhu bude mít sponzorů a finančních darů dostatek, ovšem opak je pravdou…
Na stránkách youtube nebo facebook můžete nalézt nejen fotografie, ale i videa z již uskutečněných akcí, a tím se přesvědčit o pravdivosti tohoto článku. Nebo se rovnou přijďte osobně podívat na koncert. Nejbližší plánované akce jsou vždy s předstihem zveřejněny taktéž na sociální síti, která je pravidelně aktualizovaná.
Za kapelu In the name of Cobain  Tereza Švandová

Výzva kapelám
Máte kapelu, která hraje v našem regionu, a chcete, aby se o vás vědělo? Napište nám! Pošlete nám o sobě informace a připojte fotografie, rádi je zveřejníme. Vaše příspěvky čekáme na e-mailu orlicky@denik.cz.
Jsme i na facebooku!