Volby ale pro ni nejsou žádnou neznámou, lístek do urny hodí již počtvrté. A co víc, čtvrtou účast připíše také jako členka komise! „Chodím k volbám pravidelně, beru to jako odpovědnost a programy studuji. Ještě nevím, koho budu volit, ale určitě chci křížkovat,“ preferuje jednu ze tří možností a dodává, že svůj hlas odevzdá také v senátních volbách.

A co dvoudenní maraton ve volební místnosti? „Hodně lidí chodí už ve dvě, kdy se místnosti otvírají,“ hovoří o největším „frmolu“ a přidává postřeh: „No a v sobotu už čekají třeba i před osmou.“ Každý člen volební komise má své osvědčené tipy jak využít volné chvíle. Zatímco starší preferují křížovky, Lucie se chystá letos v budově Základní školy bratří Čapků studovat. „Technika služeb cestovního ruchu,“ říká s úsměvem a loví skripta z kabelky.

Aby toho nebylo málo, dvacetiletá studentka se může pochlubit už čtvrtou účastní ve volební komisi. Dva roky po dosažení plnoletosti jistě úctyhodné „skóre“. Zatímco třikrát ji potkali voliči v hylvátském okrsku (eurovolby, volby do krajského zastupitelstva a volby do parlamentu), první komunálky a volby do Senátu absolvuje v budově ZŠ Bratří Čapků.

„Týden po osmnáctých narozeninách jsem byla dokonce předsedkyní komise, říkali, že jsem byla nejmladší v republice,“ pochlubila se Deníku Lucie krátce před tím, než zamířila směr největší ústecké sídliště, na své „komunální a senátní působiště“.

(jp)