VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové ledové království pro veřejnost i hokejisty

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Šestery nůžky v rukou starosty, významných hostů i zástupce firmy provádějící stavbu v sobotu po 15. hodině přestřihly pásku, a tím byl nový zimní stadion slavnostně předán do užívání veřejnosti i hokejistům.

5.11.2007
SDÍLEJ:

Novou halu při slavnostním otevření 'pokřtili' i hokejisté.Foto: Michal Horák

Na ledě se potom vystřídaly krasobruslařky z Pardubic, nový maskot stadionu „kohout – superman“ i hokejisté.

O výstavbě stadionu rozhodli zastupitelé už v roce 2003. Stavební povolení bylo vydáno v roce 2005 a o rok později již byla dokončena první etapa stavby. Zastřešená ledová plocha byla otevřena pro veřejnost. Letos byla stavba, jejíž konstrukce je ocelová a plášť částečně zděný a částečně ze sendvičových stěnových panelů, dokončena. Náklady dosáhly 109 milionů korun. Stát postupně přispěl částkou 17,5 milionu korun. Stadion plně odpovídá parametrům Mezinárodní federace ledního hokeje.

Optimistická vize

Stadion bude sloužit veřejnosti i hokejistům. Rýsují se zajímavé plány, prozradil starosta České Třebové Jaroslav Zedník: „Pokud se dohodneme s Pardubickým krajem a zřídí tady svoji ´farmu´ pro mládež, Česká Třebová bude působit jako regionální pracoviště s mládeží. Děti tak budou mít přístup ke kvalitnímu hokeji a kvalitním trenérům. Měly by se tu odehrávat mezistátní přípravné zápasy. Příští rok bychom tu chtěli mít ´utkání čtyř´ v kategorii sedmnáctiletých hokejistů.“

Po loňské „nepřející“ zimě muselo město dotovat finanční ztrátu dalšího nového sportoviště, a to lyžařského areálu Peklák. Podle starosty je město připraveno podporovat i stadion, avšak Jaroslav Zedník zůstává optimistou: „Stále žiju v představě, že sportoviště Peklák, zimní stadion a krytý plavecký bazén by se měla doplňovat, aby na ně město nemuselo doplácet nic.“

Zimní stadion pojme 1200 diváků

Slavnostní uvedení kompletní stavby Zimního stadionu Na Skalce v České Třebové bylo uvedeno do zkušebního provozu 3. listopadu 2007.

Tímto krokem dochází k naplnění snů a přání několika generací českotřebovských sportovců a českotřebovské sportovní veřejnosti - mít v našem městě odpovídající sportovní zařízení.

Příprava investičního záměru byla schválena v roce 2003, vlastní stavba byla zahájena v roce 2005 a v březnu roku 2006 byl zimní stadion otevřen pro veřejnost - ukončena I. etapy stavby.

Současně město připravilo pokračování II. etapou stavby, která byla dokončena v letošním roce.

Finanční hodnota kompletní stavby Zimního stadionu Na Skalce dosahuje částky 109,0 mil. Kč a zhruba dalších 6,0 mil. Kč bylo vynaloženo na průzkumné, projektové a inženýrské práce. Je nutno zdůraznit, že město Česká Třebová současně obdrželo na výstavbu státní dotace během let 2005 a 2007 v celkové výši 17,75 mil. Kč.

Zimní stadion Na Skalce svými parametry a svým vybavením plně odpovídá parametrům mezinárodní federace ledního hokeje IIHF a umožňuje sledování sportovních utkání 1200 divákům, z toho je 570 sedících diváků. Samozřejmostí je i plná přístupnost pro zdravotně postižené spoluobčany jako diváky, tak i pro hokejové hráče.

ZIMNÍ STADION V PODROBNĚJŠÍCH ÚDAJÍCH:

* V roce 2003 Město Česká Třebová (MČT) zahájilo přípravu investičního záměru stavby „Umělá ledová plocha Česká Třebová“ (usnesení ZM 24/2003), postupně bylo řešeno několik variant:

- areál Na Skalce (v rámci řešení multifunkčního sportovního areálu, podvarianta zasahující do stávajícího parku byla opuštěna, jako další podvarianta pak dnešní stav)

- areál Pod Jelenicí (v rámci areálu fotbalových hřišť) - opuštěno

- areál Benátky (plocha za firmou KSK, pod svahem) - opuštěno
finanční náklady na přípravu cca 0,232 mil. Kč

* V roce 2004 byla zpracována projektová dokumentace pro územní řízení (DUR) Ing. Jiřím Danem ze Šumperka, která již komplexně řešila areál Na Skalce, kam se podařilo dislokovat podzemní garáže, rekonstrukci fotbalového hřiště s atletickým oválem, zimní stadion a sportovní halu, součástí bylo i zpracování Posouzení vlivu na životní prostředí podle zákona č.100/2001 Sb. (EIA), předložené řešení odsouhlaseno, územní rozhodnutí vydáno až v 02.2005, proveden inženýrsko geologický průzkum (IGP) lokality, současně byla zpracována a podána na Ministerstvo financí ČR žádost o dotaci ze státního rozpočtu pro rok 2005
finanční náklady na přípravu cca 2,007,- mil. Kč

* V roce 2005 byla zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení ( DSP ) a pro provedení stavby ( DPS ) Ing. Jiřím Danem, vydáno stavební povolení v 04.2005, MČT obdrželo dotaci ze státního rozpočtu pro rok 2005 ve výši 6,75 mil. Kč, za spolupráce s právnickou firmou GORDION s.r.o. Praha bylo provedeno výběrové řízení podle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, na zhotovitele stavby - vybrána firma HOCHTIEF VSB a.s. Praha, cena za kompletní stavbu je ve výši 92,457.801,- Kč, vlastní stavba byla rozdělena na 2 realizační etapy s tím, že etapa I. bude realizovaná v roce 2005 s dokončením počátkem roku 2006, k tomu upravena DPS I. etapa stavby, technický dozor investora ( TDI ) zajišťuje firma TEZA s.r.o. Česká Třebová,
finanční náklady na přípravu cca 2,197 mil. Kč

finanční náklady cca 31,853 mil. Kč na stavbu, inženýrské práce

* V březnu roku 2006 dokončena I. etapa stavby (ocelová konstrukce a zastřešení ledové plochy, kompletní technologie chlazení a prozatímní rolba, sociální zařízení a provizorní parkoviště) a otevřeno pro veřejnost, současně zahájena příprava na II. etapu stavby, tj. dokončení stavby zimního stadionu jako celku. Jako provozovatel určena městská společnost Eko Bi s.r.o. Česká Třebová. Sportovní oddíl ledního hokeje zahájil první sezónu na novém sportovišti. Město podává žádost o další finanční dotace ze státního rozpočtu na rok 2007.
finanční náklady cca 27,179 mil. Kč na stavbu, inženýrské práce

* V roce 2007 zahájena o dokončena II. etapa stavby v rozsahu západní tribuna, komplex šaten pro sportovní oddíly a sociální zázemí pro veřejnost, vstupní vestibul, opláštění objektu, okolní terénní úpravy, veřejné osvětlení. Obdrženy státní dotace od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR v celkové výši 11,0 mil. Kč.
finanční náklady cca 51,700 mil. Kč na stavbu, dodávky a inženýrské práce

Technické parametry stadionu po dokončení:

- ocelová konstrukce je tvořena ocelovými svařovaným rámy o rozpětí 37,4m, délka haly je 60m a výška je 10m,

- střecha je skládaná sendvičová z trapézových pozinkovaných a poplastovaných plechů

- plášť haly je částečně zděný a částečně ze sendvičových stěnových panelů

- přístavby jsou z betonových prefabrikátů a železobetonového montovaného skeletu

- hrací plocha má rozměry 58m x 28m a odpovídá standardům IIHF

- kapacita 1200 diváků, z toho 570 sedících diváků

- objekt bude po dokončení plně přístupný i pro imobilní návštěvníky

- součástí jsou šatny pro hráče a sociální zázemí pro veřejnost

5.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský volební manažer a okresní šéf ČSSD Leoš Malina.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

ilustrační foto - fotbal

Kam za sportem v regionu během dne?

Tělesně postižení hledali práci na burze

Pardubický kraj, Chrudim - Na chrudimské pobočce Úřadu práce ČR se uskutečnila Burza práce pro tělesné postižené a setkala se s velkým ohlasem. Dorazilo dvanáct zaměstnavatelů a zhruba stovka uchazečů o práci.

AKTUALIZUJEME

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Pardubický kraj, Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Nejvíce se volilo v Dolní Moravě, nejméně v Cotkytli

Ústí nad Orlicí - Volby do poslanecké sněmovny měly slušnou účast. V okrese Ústí nad Orlicí přišlo k volebním urnám 63,75% voličů.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení