Narodil se 25. října 1946 v Náchodě jako nejstarší ze čtyř dětí. Jeho život byl však celoživotně spjat s vysokomýtským regionem. Už od čtrnácti let se věnoval atletice, o rok později začal také s plaváním. Na vysokou školu nebyl nejdříve přijat kvůli špatnému kádrovému profilu. Nicméně sportovní duch radil nevzdávat se a na pedagogickou fakultu se později dostal.

V roce 1970 začal svou dráhu kantora na středním odborném učilišti. Během letní bramborové brigády však veřejně pochválil pád komunistického režimu v Chille. „A tak mě dva roky vyhodili a začal jsem nádeníka,“ vyprávěl žákům Základní školy Javornického v říjnu 2019. V 80. letech se k profesi opět vrátil a tehdy si stanovil nemalý cíl. Proslavit vysokomýtský bazén. To se mu v 90. letech skutečně povedlo. Spolu se svým oddílem sbíral jedno ocenění za druhým.

Druhé příjmení Sylor začal používat v souvislosti se svým šlechtickým původem. Váže se totiž k rodové návaznosti rakouského příjmení von Sylor.

Augustin Karel Andrle Sylor byl v roce 2013 hostem redakce Orlického deníku při online rozhovoru:

V roce 2006 pak vstoupil jako sociální demokrat do komunální politiky. O sedm let později získal poslanecké křeslo za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

V rámci vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů o něm na přelomu let 2019/2020 vznikl krátký žákovský dokument. Ačkoliv se Andrle už nevěnoval pedagogické činnosti, neváhal a žáky osmého ročníku tehdy pozval do kavárny jako poděkování za jejich práci.

Poslední rozloučení proběhne 23. dubna v 11 hodin v kostele svatého Jiří v Radhošti u Vysokého Mýta.

O jeho smrti informoval přítel Martin J. Kadrman na svém facebookovém profilu.

Více o Augustinu Karlu Andrle Sylorovi ZDE