S odchodem Nestraníků do opozice skončili ve funkcích i jejich zbývající dva radní - Lubomír Vašina a Radim Kolář. Původně devítičlenná rada však zatím jen šestičlenná zůstane.

"Rada města tak bude v následujících týdnech jednat v šesti členech a ve složení starosta Zdeněk Řehák, místostarostka Petra Válková a radní Martin Netolický, Jan Kovář, Daniel Stach a Martin Formánek. V koaličních jednáních budou nadále pokračovat zástupci seskupení 3PK – Pro prosperující Českou Třebovou a Občanské demokratické strany. Po prvním setkání je zřejmá vůle obou subjektů vytvořit podmínky pro stabilní fungování orgánů města založené na vzájemné důvěře," uvedla radnice v tiskové zprávě.

Psali jsme již:

ODS bude mít v šestičlenné radě jediného zástupce, Martina Formánka.

V komunálních volbách vítězná 3PK získala před dvěma lety 39 procent hlasů a v 27členném zastupitelstvu 12 křesel, radních má 5. ODS se ziskem 9 % má dva zastupitele, z toho jednoho radního. V opozici usedla po volbách Koalice pro Českou Třebovou (6 mandátů), dále sdružení 27 statečných (2 mandáty) a nově s nimi i Nestraníci s necelými 20 % hlasů, jež mají pět zastupitelů. Piráti se do zastupitelstva těsně nedostali. Kompletní volební výsledky najdete ZDE.

Další zasedání zastupitelů se uskuteční 23. září.

Přečtěte si: