Po několika posledních letech, kdy pořadatelé a sportovci bojovali s nedostatkem sněhu, byl letošní rok v tomto směru relativně dobrý a v průběhu her se podmínky zlepšovaly. Více k tomu dodává Jaromír Fabián, zástupce výpravy SK Radost Žampach: „Od začátku bylo jasné, že hry letos proběhnou dle pravidel a v plném rozsahu. Pořadatelé přesto ale poupravili program v očekávání dalšího přívalu sněhu a tato taktika se vyplatila, od poloviny týdne byly podmínky téměř ideální."
Sportovci ze Žampachu se v početné konkurenci opět neztratili a z her přivezli dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. „Vzhledem k tomu, že naše výprava byla letos početně oslabena, lze dosažené výsledky považovat za obrovský úspěch, vlastně ve všech zastoupených závodech jsme obsadili medailové pozice," dodává Jaromír Fabián.
Oficiálním partnerem her byla obec Malá Úpa, která hry zařadila do programu oslav 450 let založení obce a tradičně i SKIMU – lyžařské středisko Malá Úpa. Vedle sportovního programu byl pro účastníky her připraven bohatý mimosportovní program a také projekt Zdravý sportovec.

Sportovci ze Žampachu opět uspěli na zimních hrách Speciálních olympiád.

Sportovci ze Žampachu opět uspěli na zimních hrách Speciálních olympiád.

Na Speciální olympiádě zabodoval i ústecký stacionář

Ústí n. O. – Zimní Speciální olympiády v Malé Horní Úpě se zúčastnili i sportovci Stacionáře Ústí nad Orlicí.
„Naši sportovci bojovali v běžeckém lyžování na tratích 50, 100, 500 a 1000 metrů," upřesnili pracovníci stacionáře. Jeho klientům se podařilo obsadit hned několik medailových pozic. Kromě závodů čas využívali i k vycházkám krásnou zimní krkonošskou krajinou, seznamování s ostatními sportovci na diskotékách a návštěvám pohostinství s ochutnávkou něčeho dobrého. 

Výsledky sportovců z ústeckého stacionáře:

Naďa Harapátová: 1. místo na 100 m, 2 . místo na 50 m
Miloš Hamřík: 3. místo na 500 m, 4. místo na 1 km
Jaroslava Čermáková: 3. místo na 500 m, 3. místo na 1 km
Martin Mareš: 6. místo na 500 m, 3. místo na 1 km

(zr)