Objekt s moderním sálem pro pořádání kulturních či společenských akcí ve městě citelně chybí. To, že „kulturák" nebude opraven ani částečně, bylo uvedeno jako jeden z důvodů, proč se před časem v Lanškrouně rozpadla koalice a z funkce místostarosty odešel Bohumil Bernášek. Podle starostky Stanislavy Švarcové však není v současné době vhodné do budovy investovat, protože je zatížena soudními spory. „Společenskému domu se začneme věnovat v nejbližších dnech tak, aby ve chvíli, kdy soudy rozhodnou, bylo město připraveno k následným krokům," slibuje. Žaloba, na níž modernizace vázne, souvisí s bývalým nájemcem Společenského domu a jeho závazky vůči městu. Na otázku, zda se spory s firmou podaří vyřešit letos, starostka říká: „S nutnou dávkou optimismu říkám, že by mohly být ukončeny."
Jak ukázala pondělní beseda s veřejností o investičních akcích města, hodně diskutovanou stavbou jsou nyní šatny ve sportovním areálu, které by měly sloužit atletům, hokejistům, fotbalistům i rozhodčím. Někteří sportovci mají k projektu, na který je vyčleněno v rozpočtu pět milionů korun, připomínky. Dvaadvacátého dubna se proto na radnici uskuteční jednání, na něž mají být pozváni zástupci sportovních oddílů. „Očekávám, že diskuze bude bouřlivá, nicméně se musíme dobrat konkrétního řešení," konstatovala Stanislava Švarcová.
V novém třípodlažním objektu u haly Bóži Modrého by konečně měli najít odpovídající zázemí i hokejisté. „Máme sedm soutěžních družstev, potřebují šatny, a ty nejsou. Kromě mužů A si všechna mužstva musí neustále přinášet a odnášet výstroj na každý trénink a zápas pětkrát šestkrát do týdne," nastínil trable hokejistů předseda hokejového klubu Jiří Mann.