Také letos nabídnou řadu novinek. Výrazná se chystá v areálu aquaparku v Ústí nad Orlicí, kde bude od června otevřeno nové multifunkční hřiště. Nabídne víceúčelové hřiště, malou horolezeckou stěnu a venkovní posilovnu. Sloužit bude všem. „Přístup je proto vyřešen brankou od tréninkového fotbalového hřiště, ale také samostatným vstupem uvnitř areálu, čímž bude zpřístupněna další aktivita návštěvníkům aquaparku," informoval Tepvos, který na projekt za 2,1 milionu získal státní dotaci.

Loni odstartovala postupná obnova čtyřicet let starého koupaliště v Letohradu. „Pro letošní rok byly naplánovány rekonstrukce sociálního objektu, přístupového hlavního chodníku a instalování solárního dohřevu vody v dětském bazénu," uvedl starosta Petr Fiala. V příštím roce přijdou na řadu šatny a technologie, pak i zeleň a volnočasové aktivity. V Letohradu počítají s tím, že během čtyř let do plovárny investují částku blížící se k desíti milionům.

Novinek se dočká i koupaliště v Chocni. Vyroste tu nová dvoudráhová skluzavka. Slibuje dvanáct metrů dlouhou jízdu a nahradí tu stávající. „Bude umístěna taktéž u středního bazénu, nově však u jeho boku," řekl starosta Chocně Ladislav Valtr. Tak se dodrží normy v hloubce místa doskoku. Město skluzavku zafinancuje z vlastních zdrojů, do kapsy bude muset sáhnout pro 1,7 milionu korun. Současně se opravy obložení dočká velký plavecký bazén.