Přípravy na tradiční adventní akci jsou v plném proudu. Zpěváci pilně cvičí, organizátoři připravují doprovodné programy a plánují, čím účastníky potěší. „Letos bychom chtěli obdarovat pět vylosovaných účastníků. Tradičně bude připraveno občerstvení – koláče a čaj," nechala do příprav v Sopotnici nahlédnout Dana Malinová.

Přihlášené obce:
Přívrat
České Heřmanice
Sopotnice
Dolní Dobrouč
Helvíkovice
Králíky
Luková
Žamberk
Brandýs nad Orlicí
Sloupnice
Česká Třebová
Vysoké Mýto
Dolní Čermná
Lichkov
Skořenice
Černovír
Lanškroun
Mladkov

Zpívat budeme koledy:
Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.

Místo zvonů poletí do Říma české koledy Jičínsko – Pověst o odlétání zvonů do Říma zná asi každý. Vždy na Zelený čtvrtek zvony umlkají a odlétají do Říma pro požehnání svatého otce, aby se na Bílou sobotu vrátily. Místo zvonů ale nyní odletí do Říma české koledy, a to díky projektu Česko zpívá koledy, jehož nositelem jsou Deníky. České vánoční koledy 14. prosince v 18 hodin zazní už pošesté na náměstích, v parcích, na návsích, ve školách na i zámeckých nádvořích. Ponesou se však za doprovodu kytary i na Via Concordia v Římě. Jičínský deník totiž kontaktovali krajané z Itálie s tím, že se hlásí k našemu projektu a žádají o rozsvícení hvězdičky na mapě koled.
„Zpívání koled se zúčastní asi sto krajanů. Sejdeme se v papežské koleji Nepomucenum, to je místo, kde bydlí čeští bohoslovci a kněží, studující teologii," říká s nadšením Zuzana Válková z velvyslanectví ČR při Svatém stolci, které akci organizuje s krajanským sdružením Associazione Praga.