Ale nebylo se co divit, předcházející chladné dubnové počasí nevytáhlo teplotu vody na více než 12 ° Celsia.
„Tady je to vždycky o štěstí, stejně jako každý rok. Zkusil jsem to na plovanou a na háček jsem jako nástrahu použil červy. Prakticky jsem chytal na to samé jako loni, a tak jsem samozřejmě  překvapený, že jsem v závodech uspěl," řekl vítěz závodů Milan Till z MO Loštice, který v konečném součtu získal nejvíce bodů –  celkem 451 (1 cm ryby = bod).
Závody mají dlouholetou tradici. Za organizátory letošní ročník zhodnotil Josef Fuchs: „S účastí lidí jsem spokojený, vešlo by se jich samozřejmě více, klidně sto padesát, ale sto deset je dobrý výsledek, především ve srovnání s loňským rokem. Hodně nám pomohlo počasí a také dobrá propagace, lidé se už dopředu ptali na detaily a bylo vidět, že se na závody těší. Myslím si, že i ceny byly letos lákavé – motorová pila, televize, kolo, mobilní telefon. Samozřejmě se ale neobejdeme bez sponzorů, kterých je spolu s Pardubickým krajem a městem Lanškroun na tři desítky."
Rybářské závody konané letos pod záštitou radního Pardubického kraje Miroslava Stejskala jsou krom samotného sportovního rybolovu také dnem, kdy se lidé potkávají a mohou si dát něco dobrého k jídlu a pití. Uzený kapr a amur, makrely, krkovice, to je jen několik vybraných specialit místní kuchyně, za kterou se ke Krátkému rybníku rok co rok vydávají stovky lidí.
Závody však nekončí sobotou, už v neděli ráno se k vodě rybáři vypravili znovu. Tentokrát to byli ti do patnácti let. Z výsledků nejlepších mladých rybářů lze soudit, že v neděli už ryby byly při větší chuti. A kdyby se dětské závody daly dohromady s dospěláckými, první dvě příčky by vychytali mládežníci.
Výsledky dospělí: 1. Milan Till MO Loštice – 451 b. 2. Petr Vystrčil MO Zábřeh – 329 b. 3. Jaroslav Simon MO M. Třebová – 265 b. 4. Zdeněk Derner MO Týniště n. Orl. – 250 b. 5. František Klouda MO M. Třebová – 232 b. Největší ryba: Jaroslav Simon MO M. Třebová amur 66 cm. Nejlepší lanš- krounský lovec: Josef Otradovský 166 b.  11. místo.
Výsledky děti do 15 let: 1. Jan Divíšek MO Lanškroun – 562 b. 2. Radek Marek MO Lanš-kroun – 522 b. 3.Jan  Lošťák MO M. Třebová – 421 b. 4. Petr Masopust MO Lanškroun – 372 b. 5. Valérie Koutníková MO Lanškroun – 358 b.
Text a foto: František Teichmann