Město Česká Třebová je dlouhodobým vlastníkem nevyužívané budovy bývalé svářečské školy ve Slovanské ulici. Nyní se šance získat finance z dotačního programu IROP a ze Státního fondu podpory investic na proměnu těchto prostor ve víceúčelovou budovu Městské knihovny.

Podle záznamů okresního archivu byla první knihovna v České Třebové založena již v roce 1863. Tehdy vznikl Čtenářský spolek, který také vlastnil skromnou knihovnu. Do stávajících prostor se však přestěhovala v roce 1991. Budova původně sloužila jako dům služeb a kontaktní místo pro kuponovou privatizaci.

Přestavba objektu ve Slovanské ulici na městskou knihovnu by vedla také k vylepšení a oživení celé lokality. Knihovna na novém místě by se mohla stát komunitním a vzdělávacím centrem, které bude nabízet různorodé služby. V docházkové vzdálenosti se navíc nacházejí školy, dopravní terminál a sídliště.

Dotazník, který připravila knihovna a odbor rozvoje města a investic naleznete ZDE. Je možné jej vyplnit do 17. října 2022. K dispozici je také v papírové podobě v Turistickém informačním centru a v nynější budově knihovny. Výsledky budou sloužit jako podklad pro přípravu řešení nevyhovujícího stavu současného prostoru knihovny.

Vítězné politické uskupení hejtmana Martina Netolického 3PK diktuje složení nové radnice. Starostou se tak s největší pravděpodobností stane jednatel městské společnosti Eko Bi Zdeněk Řehák.
Upečeno. Místostarostkou Třebové bude nakonec Zuzana Nejedlá z nezávislých