VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zaparkovat auto v Ústí? To je věda

Ústí n. O. – Parkování ve městě komplikuje  uzavírka dvou parkovišť, která procházejí rekonstrukcí. Pracuje se v ulici Dělnická před okresní správou sociálního zabezpečení (za parkem Kociánka), začala také dlouho odkládaná rekonstrukce parkoviště před Orlickoústeckou nemocnicí. 

1.11.2013
SDÍLEJ:

Parkoviště u Orlickoústecké nemocnice je uzavřeno, prochází kompletní rekonstrukcí. Foto: Lukáš Prokeš

Změna vlastníka

O nutnosti opravit zdevastovanou parkovací plochu před nemocnicí se v Ústí začalo mluvit už před lety,  město se však nedohodlo s Pardubickým krajem na finanční spoluúčasti při rekonstrukci parkoviště a investici do oprav podmínilo bezúplatným převodem pozemků z kraje do svého vlastnictví. Tak se také stalo. „Bohužel proces té přípravy a veřejných soutěží je dnes tak zdlouhavý, že v okamžiku, kdy se nějaký projekt rozebíhá po schválení rozpočtu na jaře, u větších akcí se těžko do konce kalendářního roku stíhá," vysvětlil před časem zahájení prací až  na podzim starosta Petr Hájek.
Parkoviště využívali pacienti nemocnice, návštěvy i zaměstnanci nemocnice.  Všichni teď řeší, kde zaparkovat. Nemocnice ve svém areálu vyhradila náhradní parkovací místa a zaměstnancům snížila cenu za aktivaci další karty pro vjezd do areálu z původních pěti set na dvě stě korun. „Z důvodu nedostatku parkovacích míst však žádáme naše pacienty, aby v areálu nemocnice parkovali pouze po dobu nezbytně nutnou," žádá veřejnost vedení nemocnice.
Stavební práce mají trvat  do začátku prosince. Na rekonstrukci parkoviště je v letošním rozpočtu města vyčleněna částka převyšující tři miliony.

Na vyasfaltované ploše má vzniknout celkem jednapadesát parkovacích míst, z toho tři vyhrazená pro invalidy. Během rekonstrukčních prací bude z ulice Čs. armády do nového zálivu k parkovišti přemístěna autobusová zastávka, kompletně budou předlážděny chodníky a nově upraven přechod pro chodce k nemocnici, počítá se s jeho zkrácením a osvětlením.
Ústí nad Orlicí v současné době připravuje nový parkovací systém, který zpoplatní parkování i na místech, kde se dokud neplatilo. Jedním z nich bude právě parkoviště u Orlickoústecké nemocnice.

Nevyužitá Perla

Zaparkovat v centru Ústí je  poměrně věda, neprospěla tomu ani absence parkovacích míst na právě rekonstruovaných parkovištích. „Očekávali jsme, že dopravní situace bude horší, když se zavře parkoviště u nemocnice. Kolaps zatím nenastal. Je to o tom, že se doprava někam vytlačí a všichni vědí, že je to dočasné řešení. Když člověk ráno projíždí město, kličkuje mezi zaparkovanými auty, je zde i určitá tolerance ze strany policie," řekl Orlickému deníku Petr Hájek. Zároveň upozornil na nové parkovací plochy v areálu bývalé Perly 01,  které nejsou motoristy dostatečně využívány. „Tady vidím, že jsme jako město zaspali a nedali dostatečný prostor pro reklamu, abychom parkoviště řádně označili a řidiče na něj navedli," dodal ústecký starosta.

Autor: Dana Pokorná

1.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Masopust ve Včelákově.
61

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Moderátor Radek Šilhan

Nervozitu jsem překonal, teď se vždycky strašně těším

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

OBRAZEM: Ledový úvod lednového festivalu smíchu

Pardubice /FOTO/ - Ledový úvod Grand festivalu smíchu, kuličky na ledě. Ano, Pardubice opět hostily tradiční divadelní Kuličkiádu smíchu. Kdo ji zmeškal, může se porozhlédnout v naší galerii. 

Většina zvířat se vrátí přírodě

Pardubický kraj, Proseč - Záchranná stanice zvířat loni přijala 1084 volně žijících živočichů. Z toho se podařilo až 70 procent navrátit zpět do volné přírody.

Broušený pohár už se těší na svého majitele

Ústí nad Orlicí - Předáním ocenění pro nejúspěšnější sportovce regionu bude v pondělí zakončen sportovní rok 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>