Lyžařské reprezentační družstvo sportovního klubu Domova pod hradem Žampach získalo na včera skončené olympiádě na Pomezních boudách celkem tři zlaté medaile v lyžařských běžeckých disciplínách, a to v běhu na 1 km – muži a v ženách ve speciální disciplíně na 50 a 100 metrů.

Nově byl zařazen snowboarding

Ve dnech 13. – 18. ledna se na Pomezních boudách v Krkonoších uskutečnila Zimní národní speciální olympiáda Českého hnutí speciálních olympiád, které se účastnilo bezmála čtyři sta sportovců, trenérů a partnerů z celé republiky. Her se účastní také výprava ze sportovního klubu Radost Žampach působícího při Domově pod hradem Žampach. Jak Deníku řekl Jaromír Fabián, vedoucí žampašské výpravy a člen realizačního týmu olympiády, nic nebránilo hladkému průběhu her. „Sněhové podmínky byly po loňském nepříznivém ročníku dobré, tratě upravené a pro sportovce byl připraven i bohatý a pestrý mimosportovní program.“

Je třeba dodat, že se soutěžilo v klasickém i alpském lyžování, nově pak byl do programu her zařazen také snowboarding. Hry byly v Krkonoších slavnostně zahájeny v pondělí za osobní účasti čestného člena prezidia speciálních olympiád, kterým je Vlastimil Harapes.⋌ (gr)