„Nynější plechovou krytinu nahradí střecha z pálených glazovaných bobrovek, která se podle dobových fotografií na zámku nacházela na počátku 20. století,“ informovalo na Facebooku Orlické muzeum, které v prostorách zámku sídlí. Kromě muzea prostory zámku slouží i základní umělecké škole, knihkupectví a v jeho okolí je rozhlehlý park.

Jablonské kino promítá od pátku  

V pátek 15. května se opět otevře veřejnosti kino v Jablonném nad Orlicí. Od 20 hodin tam promítnou akční sci-fi drama Bloodshot, v neděli v 18 hodin pak bude plátno patřit animované komedii Frčíme. I tam se ale musí dodržovat hygienická pravidla, na promítání může maximálně sto lidí, každý musí mít zakrytý nos a ústa rouškou či ústenkou a není dovolené občerstvení ani nakoupené, ani vlastní z domova.

Ski areál v Přívratu zahajuje letní sezonu  

Zábavní park v Přívratu se od soboty otevírá veřejnosti. V tamním PINGUin parku najdete trampolíny, opičí dráhu a mnoho dalšího, k dispozici jsou i sjezdové káry nebo bungee trampolína. V květnu bude otevřeno o víkendech od 13.30 do 18 hodin, občerstvení bude zatím přes okénko.

Ilustrační fotoZdroj: FB

V Mýtě se otevře „zuška“ i školky

I ve Vysokém Mýtě se pomalu probouzí činnost škol a organizací. Od 11. května obnovuje postupně svoji činnost Mikádo středisko volného času a Základní umělecká škola Vysoké Mýto. V Základní umělecké škole se opět rozbíhá individuální výuka na hudební nástroje a sólový zpěv. „Od 25. května začnou pracovat obory výtvarný, taneční a literárně dramatický. Jednotlivé skupiny bude ovšem tvořit maximálně pět žáků,“ informuje radnice. Na znovuotevření se chystají i mateřinky. „Předpokládáme, že od 25. května obnovíme provoz mateřských škol. Rozhodující bude samozřejmě zájem rodičů,“ řekl starosta František Jiraský.