"Tyhle ruce vám vydělávají peníze. Naše práce, vaše zisky. Bez nás nevyrobíte nic. Chcete rekord i příští rok? Myslete na to! My vyděláváme na vaše prémie…" transparenty s těmito, ale i dalšími hesly, visí od středečního odpoledne na oplocení areálu závodu.

Protest nemá prozatím, podle účastníků, žádného konkrétního organizátora. "Je to čistě projev nesouhlasu zaměstnanců Iveco Bus s rozhodnutím firmy o nevyplacení prémie za letošní rekordní výrobu, o kterou požádala odborová organizace Kovo Karosa," potvrdili Deníku účastníci protestu.

NAŠE PRÁCE, VAŠE ZISKY

Vedení firmy pořádá každoročně setkání se zaměstnanci, na kterém informuje o hospodářském výsledku za uplynulý rok. "Zaměstnanci na protest odchází během přednášky mimo areál firmy, kde dávají najevo svůj nesouhlas," vysvětlují protestující. 

První protest, který měl ještě relativně poklidný průběh, se odehrál minulou středu. Zaměstnanci pouze odešli ze setkání s vedením firmy. Ve čtvrtek už zaměstnanci prošli s transparenty areálem z dolního závodu Iveco Bus k hlavní budově. "Na dnešním setkání zaměstnanci nevydrželi ani deset minut a po vystoupení předsedy odborové organizace pana Vítka se za pískotu a s transparenty vydali před závodní jídelnu u silnice R35," popsali protestující Deníku.

Ve čtvrtek se dá očekávat pokračování protestů. Mezi lidmi se dokonce spekuluje o přesunutí protestní akce přímo před budovou, kde sídlí vedení firmy. "Nejde čistě pouze o prémie. Důvodů, proč se lidé bouří, je víc. Ale peníze jsou hlavní důvod," zlobí se zaměstnanci.