Barbušáci i Ginko

Zámecká slavnost pořádaná jako dětský den je také příležitostí pro veřejnost blíže se seznámit se zařízením sociálních pobytových služeb v rámci organizovaných prohlídek. Na úvod slavnosti se představil žampašský hudební soubor Barbušáci, který má svůj repertoár obohacen o nové písně. Poté se představili uživatelé služeb v tanečním vystoupení souboru Ginko. Oba zájmové kroužky působící při domovu rozvíjejí dovednosti uživatelů služeb a prezentují se v průběhu roku na různých akcích v našem regionu. V rámci odpoledního programu probíhal prodej originálních rukodělných výrobků dílen žampašského domova a promítal se i nový film z tvorby „Filmových ateliérů Žampach" s názvem …To bude dobrý! Šlo o předpremiéru již osmého filmu, ve kterém účinkují klienti. Tento týden bude film promítán na mezinárodním soutěžním filmovém festivalu Mental Power v Praze. Tematicky se dotýká otázek spojených s procesem transformace pobytových sociálních služeb.
Hlavní program byl připraven pro děti, letos se nesl v duchu tématu „Šikovné ruce roztočí svět". Na několika stanovištích si vyzkoušely své dovednosti a šikovnost svých rukou. Účastníci, kteří prošli všech deset stanovišť, si mohli vybrat drobnou odměnu. Součástí atrakcí byly také různé žonglérské pomůcky a ukázky, co všechno jde s nimi zvládnout. Doprovodný program a zábavu pro děti zajistil i Lesní klub Letohrad v dětském koutku. Mnozí se svezli na koni nebo oslíkovi.

Další akcí festival

„Jsme rádi, že návštěvníky neodradily ani avizované dešťové přeháňky, a také děkujeme veřejnosti za zájem o námi poskytované sociální služby. Projevil se v množství lidí při organizovaných prohlídkách našeho zařízení. Naše poděkování patří také všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili. Další připravovanou akcí v žampašském areálu, na kterou chceme veřejnost pozvat, je Letní hudební festival, který zahájíme v sobotu jedenáctého července ve 14 hodin," uzavírá Luděk Grätz, ředitel Domova pod hradem Žampach.
(gr, zr)