Program odstartoval ve dvě hodiny odpoledne, na diváky čekala různá vystoupení, například magická show nebo historický šerm, pro děti byly připraveny hry a soutěže. Program uzavřela v deset hodin večer ohnivá show.

Zámeček je známý svojí unikátní sbírkou knoflíků. „Návštěvníci v prvním patře uvidí i knoflíkový návlek, který má dva české rekordy a je i uznaným rekordem světovým. Měří 4416 metrů a je na něm navlečeno 288 tisíc knoflíků. Je zde také uložena stále přibývající sbírka knoflíků i další české rekordy z charitativní akce Knoflíkiáda,“ pozvala na prohlídku kastelánka Krasava Šerkopová.

Kastelánka při pořádání akcí myslí i na potřebné. Teď aktuálně vyrábí obří drátované srdce, které aspiruje na zápis do české knihy rekordů. Bude vydraženo a výtěžek chce věnovat na Konto pro Anetku. „Pro handicapované se od roku 2010 podařilo v rámci Knoflíkiády i díky všem dárcům získat krásnou částku přibližně 490 tisíc korun. Postižení ji využili na rehabilitační pobyty a další účely,“ uvedla Krasava Šerkopová.

Těm, kdo se na Zámeček vydají, rozhodně doporučuje i prohlídku zámeckého sklepení.