V centru města se potkává historie s každodenním života, sídlí tu důležité úřady, služby a obchody. Prolíná se tu také řada funkcí, včetně dopravních a pobytových. „Dnešní stav náměstí nevyhovuje současným nárokům, proto připravujeme celkovou revitalizaci náměstí, která by se mohla uskutečnit během příštího volebního období. Nová úprava vzejde z otevřené architektonické soutěže,“ uvedl místostarosta města Ondřej Jireš.

Anketu najdete ZDE

Anketa, do které se můžete zapojit, probíhá od začátku září a vyplnit ji můžete on-line nebo písemně na letáku, který odevzdáte na podatelně Městského úřadu Žamberk, v městské knihovně, v Informačním centru na Masarykově náměstí nebo v Centru sociální péče. Anonymní anketu vyhodnotí nezávislí odborníci ze studia Architekti prostoru. Je přílohou také Žamberských listů.

Zhodnocení výsledků nastane na veřejném projednání 17. října od pěti hodin odpoledne v obřadní síni radnice, kam jste srdečně zváni. Výstupy z ankety i veřejného setkání budou předloženy účastníkům architektonické soutěže.