„Oceňuji tento počin tím víc, že je spojen s ušlechtilou myšlenkou mecenášství," říká o festivalu ministr kultury Daniel Herman s odkazem na cíl, který si stanovila pořadatelka festivalu Iva Parish. Rozhodla se sérií šestnácti koncertů, respektive jejím výtěžkem, přispět na opravu střechy kostela sv. Václava.

Festival v neděli v 19 hodin zahájí v kostele sv. Václava koncert barokní hudby v podání dramaturga festivalu Petra Hostinského a Pavla Herzoga. Zazní také Op. 46, variace pro dva klavíry, který složil Robert Schumann pro Harriet Parish, jejíž jméno festival nese.

Spojení zvučných jmen a mladých talentů oceňuje Daniel Herman, stejně tak sympatické zasazení festivalových koncertů do prostředí sakrálních staveb, industriální budovy i parku. „Osobně přeji festivalu Harriet Parish úspěch tolik mimořádný, aby docházelo nejen k jeho každoročnímu opakování, ale aby zároveň mohl časem získat i jakýsi punc tradice," popřál festivalu vysokomýtský poslanec Augustin Andrle, který napomohl jeho vzniku.