Příznivci ledního hokeje a bruslení, ovšem také fandové in–line hokeje či hokejbalu ve městě, které je označováno za „bránu do Orlických hor“, mají velký důvod k radosti. K Vánocům totiž dostanou opravdu hezký dárek: už zítra bude slavnostně otevřen nový sportovní stánek, který jim nabídne kvalitní zázemí.
Nový zimní stadion byl vybudován v areálu Pod Černým lesem a výrazným způsobem rozšiřuje už tak bohatou nabídku volnočasových aktivit v této lokalitě. Stavba byla zahájena v roce 2009, poté byla na čas pozastavena a naplno se rozeběhla až v jarních měsících roku letošního.

Celková investice představuje 13 milionů korun. Rozdělena je do tří etap. Od zítřka začne sportovcům a veřejnosti sloužit stadion s uměle chlazenou ledovou plochou, osvětlením a čtyřmi vyhřívanými buňkami, v nichž jsou šatny pro uživatele plochy a zázemí pro jeho provozovatele, kterými jsou Technické služby města Žamberka. Stadion má parametry pro konání soutěžních hokejových zápasů na všech úrovních.

V dalších etapách, které se plánují na příští dva roky, by mělo být dobudováno zázemí, jež rozšíří servis spojený s užíváním stadionu. Nakonec by měl být stadion zastřešen. „V projektové dokumentaci je zastřešení celého stadionu včetně tribun pro diváky. Je ovšem i druhá varianta, která uvažuje pouze se zastřešením ledové plochy. Uvidíme, zda se nám podaří sehnat finanční prostředky. Byli bychom ale rádi, kdyby se podařilo zastřešit ´zimák´ kompletně, aby vzniklo víceúčelové zařízení, v němž by se případně daly dělat kulturní i jiné akce,“ uvedl včera starosta Žamberka Jiří Dytrt.