Chrudim, Holice, Staré Čívice u Pardubic, Seč a Vysoké Mýto. To jsou místa, kde mají vyrůst nové základny Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Pardubického kraje. Ta vysokomýtská adresu měnit nebude, zůstane v areálu Vysokomýtské nemocnice.

PŘED STAVBOU PROBĚHLA DEMOLICE

Tam sídlí i teď, avšak v nevyhovujících prostorách bývalé patologie. Rada kraje rozhodla o zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavbu nové výjezdové základny, zdravotníci se tak už brzy dočkají nového zázemí. To jim pomůže i kapacitně. „Nová budova bude dvoupodlažní. Její součástí budou dvě garáže pro čtyři vozidla a veškeré zázemí pro záchranáře, lékaře a řidiče,“ informoval krajský radní Ladislav Valtr s tím, že chybět zde nebude ani přípravna léků a zdravotnického materiálu, sklad zdravotnického vybavení a prostředků, dezinfekční místnost a technické a provozní zázemí.

Aby mohla stavba začít, musel jí ustoupit nevyužívaný pavilon nemocnice. Jeho demolici, která proběhla v uplynulých čtrnácti dnech, zajistilo a zafinancovalo město, které pozemek vzápětí daruje Pardubickému kraji. „Také se nám podařilo s městem Vysoké Mýto dotáhnout do konce převod budovy v Žižkově ulici do vlastnictví kraje, kde je poskytována služba následné lůžkové zdravotní péče. Část prostor je pronajímána naší Nemocnici Pardubického kraje,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Celá stavba vyjde Pardubický kraj na 35 milionů korun. A kdy bude hotovo? „Dokončení stavby bude nejpozději do konce listopadu 2020,“ konstatoval první náměstek hejtmana Roman Línek.