Počet lidí bez práce klesal od letošního února až do června, v červenci se pak pokles zastavil. Podle aktuálních údajů Úřadu práce v Ústí nad Orlicí ovšem k dalšímu pozitivnímu vývoji došlo během srpna, kdy se počet nezaměstnaných na Orlickoústecku opět snížil.

K poslednímu srpnu bylo v evidenci úřadu 6 714 uchazečů o zaměstnání, z tohoto počtu bylo 6 602 uchazečů dosažitelných. Meziměsíčně klesl počet dosažitelných uchazečů o 186, meziroční pokles představuje 118 osob.

Míra nezaměstnanosti k 31. srpnu činila 9,1 procenta a meziměsíčně se snížila o 0,3 procentního bodu. Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla zaznamenána na Českotřebovsku (11,7 procenta), Vysokomýtsku (10,8), Ústecku (10,1) a Choceňsku (9,6). Volných míst bylo v evidenci úřadu ke konci srpna celkem 428.

Jaké jsou prognózy dalšího vývoje, se Deník zeptal Jitky Blankové z úřadu práce. „Předpokládáme, že se v září objeví v evidenci úřadu absolventi škol a čísla půjdou nahoru. Zatím nemůžeme říct, že by dosavadní pokles měl signalizovat nějaké výrazné oživení na trhu práce. I když k určitému posunu došlo na Lanškrounsku, kde firma AVX nabídla nové pracovní příležitosti. Nečekáme ale, že by se situace měla nějak dramaticky měnit,“ uvedla.