1110 školních kolektivů z celé České republiky se v minulém roce přihlásilo do jazykové soutěže WocaBee. Zlatou medaili si pak odnesli žáci Základní školy Jindřicha Pravečka ve Výprachticích. „Nebylo to jen o jednom či dvou jedincích. Celá třída prostě chtěla vyhrát, a tak se spojili jako celek a zabojovali všichni, toho si cením,“ vysvětlil Michal Moravec, učitel anglického jazyka ve vítězné třídě.

„Je to úžasný úspěch, podařilo se jim zvítězit v konkurenci více než 1100 školních kolektivů. Jsem rád, že jsem se s dětmi mohl setkat a vyseknout jim poklonu osobně, byť uspěly v online soutěži. Velký podíl na tomto úspěchu nese i pan učitel Moravec, který se žákům během soutěže bezmezně věnoval a dokázal je po celou dobu skvěle motivovat,“ sdělil s radostí Josef Kozel.

WocaBee je aplikace, ve které žáci získávají hravou formou novou slovní zásoby v cizím jazyce. Čím více slov procvičují, tím více bodů získávají a více slovíček se naučí. Právě píle v učení je kritériem hodnocení úspěchu v šampionátu. Vítězí třída, která získá největší počet bodů na žáka. Dětem z Výprachtic se podařilo dostat na průměr 5 658 bodů, které z nich učinily vítěze jak v krajském, tak v celostátním kole.