Těsně po velikonočních svátcích se někdo pokusil zlikvidovat kapličku v Hůře u Petrovic. Po jeho nepochopitelném a bezohledném činu zbyl zdevastovaný oltář, rozbité sklo, které se všude kolem povalovalo i sošky svatých bez hlav. Policie po po viníkovi stále pátrá. „Přemýšlím nad tím, jaká je skutečná hodnota škody pro místní občany. Myslím, že ji nelze ani vyčíslit,“ přemítala starostka obce Jitka Dušková v době, kdy se dozvěděla o zdevastované kapličce. Obec chce v brzké době kapličku opravit, vyhlásila proto veřejnou sbírku. Přispět může každý libovolnou částkou na transparentní účet. Sbírka potrvá do konce července.

Nebylo to přitom poprvé, kdy se kapli rozhodl někdo srovnat se zemí. Poprvé se o likvidaci kaple postarala Státní bezpečnost. V době hluboké normalizace, konkrétně v roce 1982, se tři místní muži rozhodli postavit malou kapli na poutním místě. Petr Dušek, Václav Vondra a Ladislav Bednář pochopitelně neměli svolení komunistického úřadů. Tajně a svépomocí do kopce postupně vyváželi všechen materiál a nakonec opravdu kapličku postavili. Po půl roce práce, 21. září 1982, místo tajně vysvětil farář Čeněk Ptáček. Už v zimě roku 1982 se však rozjela komunistická mašinérie a Státní bezpečnost vyslýchala občany z Petrovic okolí. Estébáci se psy poté obklíčili vesnici a lesní dělníci museli kapličku zbourat. Zbyl jen dřevěný přístřešek nad pramenem a schodiště ke kapličce.

Po pádu komunistické totality se Petr Dušek rozhodl postavit kapli podruhé. Další dva původní stavitelé Ladislav Bednář a Václav Vondra se znovupostavení bohužel nedožili.

Přispět lidé mohou na transparentní účet 123-4001410237/0100 nebo do pokladniček v:
Prodejna Konzum, Petrovice
Obecní úřad Petrovice, kancelář starostky
Prodejna Konzum, Verměřovice
Kostel svatého Jana Křtitele, Verměřovice
Obchůdek Jitka Marková, Dolní Čermná
Kostel svatého Jiří, Dolní Čermná
Lékárna U Kosmy a Damiána, Letohrad