Přítomní hosté mohli ochutnat lahůdky všeho druhu – těstoviny v mnoha variacích, grilovanou zeleninu, caprese, ze sladkostí např. panettone, tiramisu, ovocný salát macedonia, na místě byly připravovány čerstvé bruschetty. Zábavné odpoledne umocnil svojí návštěvou italský kuchař Peppe z Neapole, který již řadu let žije a pracuje v Pardubicích. Všichni se zájmem sledovali jeho přípravu jednoduchého, ale výtečného pokrmu – a dostalo se na všechny!!!
Součástí zábavného odpoledne byly i soutěže. Prvního úkolu se ujali dva muži. Z připravených italských ingrediencí vytvořili obložené mísy. Oba pánové byli šikovní, ale přece jen s rozdílem několika hlasů předčil Ruda Havlíček s „Hnízdečkem lásky" svého soupeře Vlastíka Dolínského, který svůj výtvor nazval „Taormina". Složitější úkol byl zadán dvěma soutěžícím ženám. Ty měly připravit obloženou mísu ze všeho, co ještě zbylo. Obě dámy, Víta Balcarová a Lucka Kalinová, potvrdily, že přece jen ženy umí všeho, co je právě k dispozici, náležitě využít, a proto se obě umístily na 1. místě.
Ještě dříve, než se host Peppe rozloučil, odpověděl na všechny připravené otázky a pak už se loučili i ostatní. Za organizátory je třeba říct, že jsme se rozcházeli s příjemným pocitem, že se akce vydařila, že někoho pobavila, někoho nadchla, někoho inspirovala a hlavně, že jsme strávili příjemné odpoledne s příjemnými lidmi.
Takže přátelé, příště na viděnou!
Magdaléna Peterková