Potvrdila se jedna z prvních hypotéz. Střecha nové sportovní haly na Skalce se v lednu zřítila kvůli vadným vazníkům. Policisté začali stíhat dva lidi. Podle České televize jde o projektanty firmy Cecolegno, která vazníky v subdodávce dodala firmě Profistav Litomyšl. Cecolegno je však nyní v insolvenci.

Problém ve vaznících už v samém začátku vyšetřování viděl i Jiří Hudeček, který na stavbě zajišťoval stavební dozor. Obvinění projektantů ho ale překvapilo, spíš čekal, že vina padne na pracovníky výroby. „Podstata je, že vada je na straně výrobce vazníků,“ shrnul a okomentoval i spekulace nad dokumentacemi. To, že si Cecolegno dopracovala projektovou dokumentaci, je podle něj běžný postup. „Je to jakýsi další stupeň, který si firma dopracovává,“ vysvětlil.

Začne výroba vazníků

Pád střechy na hale za 58 milionů způsobil šestnáctimilionovou škodu, kraj už od pojišťovny firmy Cecolegno obdržel 10 milionů. Brzy začne oprava haly. Podle Michala Votřela z krajského úřadu bude výroba nových plnostěnných lepených vazníků zahájena v nejbližších dnech.