„Z ocenění máme obrovskou radost," svěřila se Jaromíra Staňková, koordinátorka služeb pro rodiny s PAS, a připomněla okolnosti vzniku fotografie: „O tom, že se do soutěže zapojíme, jsme se rozhodli už předem, takže jsme přemýšleli, jakým způsobem podporu vyjádříme. Domluvili jsme se na tom, že lidé s balónky vytvoří tvar srdce. Z radnice nás pak vyfotil pan Petr Celý."
Do osvětové kampaně na podporu lidí s poruchami autistického spektra Modrý den se letos v Lanškrouně zapojili poprvé. „Velmi mile nás překvapila účast na modrém průvodu, ke kterému se připojilo asi sto deset lidí," řekla Jaromíra Staňková, kterou těší, že akce plní svůj účel: „Modrý den měl i takový efekt, že si lidé po jeho skončení povídali o tom, proč průvod s modrými balonky městem šel, a sami zjišťovali informace o proběhlé akci, což je pro nás vůbec to nejdůležitější. Rádi bychom, aby si lidé modrou barvu s autismem spojili."
Podle ní díky osvětě povědomí o poruchách autistického spektra, které mají vliv na sociální a komunikační schopnosti jedince, ve společnosti roste, ale velmi pomalu. Proto na příští ročník plánují připravit kampaň tak, aby zaujala i pedagogickou veřejnost a aby záběr oslovených osob tak byl co největší.