Turistická akce se uskuteční tuto sobotu a neděli. Prezentace a start budou opět u budovy českotřebovského gymnázia od 6.30 do 11 hodin. Sobotní pěší trasy v délce 15 až 50 kilometrů budou nově vedeny do lesní oblasti v okolí obce Semanín na naučnou stezku ČSOP. Cyklotrasy povedou po cyklostezkách do okolí Litomyšlska a Svitavska. Sobotní trasy budou mít cíl u chaty Maxe Švabinského na Kozlovském kopci.
Nedělní trasy prochází oblastí Třebovských stěn a naučnou stezkou „Údolím Skuhrovského potoka" do cíle u restaurace Nad Hrází v Srnově u České Třebové. Cyklotrasy povedou přes Dlouhou Třebovou, Ústí nad Orlicí, Letohrad s postupným návratem do cíle v Srnově.
Na sobotu i neděli jsou připraveny i trasy kratší. V sobotu je to šestikilometrová trasa údolím Křivolického potoka k pravěké osadě Křivolík, kterou vytváří o. s. Bacrie. I tato trasa má cíl u chaty Maxe Švabinského na Kozlovském kopci.
Všichni účastníci za absolvování zvolené trasy obdrží pamětní list a odznak v nové barvě či medaili.
Pořadatelé – odbor Klubu českých turistů Česká Třebová – srdečně zvou příznivce pěší i cykloturistiky na putování do přírodních oblastí v širokém okolí města.  (rf)