VYSOKÁ ÚSPĚŠNOST

Do již zmíněného projektu se zapojila i pobočka Komerční banky v Ústí nad Orlicí. „Na pobočce bylo nahlášeno šestnáct lidí, kteří sebrali dvanáct telefonů a 5,5 kilogramů dalšího elektra. Na počet to sice není moc, ale z hlediska úspěšnosti sběru se jedná o nadstandard, respektive 75 procentní úspěšnost, průměrná je 30 procent," řekl projektový manažer Jiří Šmejkal.

PŘIBLÍŽIT SE CÍLI

Partnerem projektu je organizace Jedličkův ústav a školy, která za každý vybraný mobilní telefon získá deset korun. Cílem projektu je vybrat celkově deset tisíc telefonů, díky kterým se za sto tisíc korun vybaví místní fyzioterapie.

Dále projekt ručí za to, že budou mobilní telefony demontovány odbornými společnostmi, které zaměstnávají lidi s hendikepem či jinak znevýhodněné osoby.

A jak vlastně projekt funguje? Jednoduše. V jakékoliv firmě, škole, obci či kdekoliv jinde se na jeden až dva měsíce umístí sběrný box. Po uplynutí domluvené doby se sběrný box s mobily odveze ke zpracování nebo opětovnému využití, kdy hendikepovaní či jinak znevýhodněné osoby mobilní telefony demontují na jednotlivé komponenty, které se pak předávají k dalšímu využití a recyklaci.