Velký náskok favoritům stačil

O obou letošních šampionech se dá říci, že si vedli během celého seriálu soutěží téměř suverénně. Mezi ženami bylo už před posledním závodem jasno, hasičky z Orlice si vyrovnanými výkony v celé sezoně zajistily před ostatními konkurentkami velký náskok a braly celkové první místo i přes skutečnost, že v Nekoři skončily až třetí.  Radost jim to ale rozhodně nekazilo, zvlášť když titul šampionek velké ceny vybojovaly už počtvrté za sebou. A to je bezesporu obdivuhodná bilance.

Ve hře ovšem byly další dva stupně na „bedně". Před posledním závodem dělil ženy Letohradu–Kunčic a České Rybné v průběžném pořadí jediný bod  a dala se tedy očekávat strhující bitva o stříbro a bronz. Ta se ale nakonec nekonala, když obě družstva své pokusy pokazila a nebodovala. Z celkového druhého místa se i tak radovaly kunčické hasičky, jejich konkurentky z České Rybné skončily v letošní Velké ceně s bronzem na hrudi.  Vítězství v Nekořském poháru vybojovaly ženy Letohradu–Červené. Na to, aby ohrozily soupeřky na druhém a třetím místě v celkovém pořadí, jim to ale už nestačilo.

Zajímavé bylo i klání mužů.   Vedoucímu týmu průběžného pořadí Letohradu–Kunčice C, který startoval v hodně improvizované sestavě, útok nevyšel a skončil hluboko v „poli poražených".

Nevedlo se ani mužům Letohradu–Orlice, kteří byli v průběžném pořadí velké ceny před posledním závodem druzí. V Nekoři totiž skončili poslední. Bodový náskok obou letohradských týmů před ostatními byl ale tak výrazný, že stejně nakonec brali celkové zlato a stříbro (Kunčičtí jsou okresním šampionem podruhé). Čest favoritů v Nekoři obhájili až hasiči Bystřece B, kteří v závodu skončili druzí a v celkovém pořadí získali bronz.
Nejlepší výkon mezi muži podali při Nekořském poháru reprezentanti SDH Brandýs nad Orlicí a v letošní velké ceně si připsali vůbec první vítězný závod. Nekořská soutěž měla příjemnou atmosféru a byla atraktivní i pro diváky. Startovalo v ní 21 týmů mužů, 12 týmů žen a 3 týmy veteránů.

Sobotní Nekořský pohár důstojně uzavřel soutěžní část Velké ceny Ústeckoorlicka 2014. Definitivní tečku za ní ovšem udělá až závěrečné slavnostní vyhodnocení, které se připravuje na 8. listopad do Lukavice. Organizačně ho budou zajišťovat  členové SDH Česká Rybná.