„Výrobky z produkce našich dílen jsou každoročně k vidění na prodejních výstavách v našem regionu. Nicméně možnost vystavovat v historických prostorách Valdštejnského paláce a navíc na místě, kudy denně procházejí naši zákonodárci, byla neodolatelnou výzvou, za kterou chci poděkovat senátorovi Petru Šilarovi," říká k výstavě Luděk Grätz, ředitel žampašského domova. Úterní instalace výstavy byla příležitostí pro klienty a zaměstnance domova nejen k prohlídce Senátu, ale také k malé procházce Prahou. „Samozřejmě jsme si také vyzkoušeli, jak se sedí a diskutuje s Petrem Šilarem v lavicích určených pro zákonodárce. Myslím si, že to byla pro všechny zajímavá zkušenost," dodává Luděk Grätz.
Originální rukodělné výrobky z dílen Domova pod hradem Žampach vzbuzují velký zájem návštěvníků při různých akcích, které domov pořádá v průběhu roku. Výrobky si lze prohlédnou a vybrat také přímo za provozu v dílnách domova. „Všechny výrobky jsou výsledkem originální tvorby našich obyvatel. Často se v jednom výrobku skrývá práce několika ´specialistů´ na konkrétní činnost. Lze jen obdivovat, jakých tvůrčích schopností mohou osoby se zdravotním postižením dosáhnout pod odborným vedením pedagogů," chválí zaměstnance dílen ředitel domova.
Domov pod hradem Žampach na duben připravuje ještě prodejní výstavu v Malé scéně v Ústí nad Orlicí jako součást festivalu dokumentárních filmů Jeden svět 2015. A dále pak domov pro druhou polovinu letošního roku připravuje otevření vlastního malého obchůdku s ukázkou rukodělné činnosti v Letohradu. A tak se mají příznivci výrobků žampašských dílen určitě na co těšit.