Letní jazykový tábor zvaný English camp již popáté připravila jednota bratrská z Ústí nad Orlicí ve spolupráci se zahraničními partnery.
Na tábořiště Hájovna v lesích v Mostku u Dvora Králové se na dva týdny sjelo na třicet táborníků z Česka a Spojených států amerických. Téma celého pobytu bylo filmové, každý den byl ve znamení určitého filmové žánru: dobrodružný den střídal den muzikálový, hororový, romantický, animovaný. Na závěr se účastníkům tábora předávaly ceny filmové akademie – slavní Oskaři. Dopoledne se čeští studenti věnovali angličtině, odpoledne probíhaly tradiční táborové programy: hry, sport, výlety, výtvarné dílny.

Večer byl věnován besedám se studenty, během táborových nocí se konaly noční hry, táborák, diskotéka… Účastníci tábora si zkoušeli svou práci během filmových workshopů: český dabing, výroba animovaného filmu, natáčení reklamy.

„Většina programu musela probíhat dvojjazyčně, čeští studenti se tak stali zároveň i tlumočníky. Američané a Češi se střídali i ve službách v kuchyni, takže jsme mohli ochutnat pravou americkou snídani – vajíčka, bramboráček a slaninu a naučili se připravovat tradiční burákové máslo. Učili jsme se házet ´šišatým´ míčem na americký fotbal a nad ohněm jsme opékali americké bonbóny marshmallow. Těšíme se na následné programy s americkými lektory během školního roku, kupříkladu na Den díkůvzdání i na další ročník English campu příští léto,“ řekl Deníku Dan Dostrašil, pastor ústecké jednoty bratrské.