ODS postavila jako svého lídra Ivo Tomana žijícího v Chocni, který se do zastupitelstva opět dostal. Radost z toho ovšem může mít pramalou, jeho strana odešla z voleb poražena a post hejtmana Pardubického kraje jisto jistě neudrží. Dalším kandidátem ODS, který obhájil mandát v krajském zastupitelstvu, je podnikatel Rudolf Jonák z Ústí nad Orlicí. Nově pak rozšíří řady vládní strany v krajském zastupitelstvu lanškrounský starosta Martin Košťál. Odejdou naopak starosta Vysokého Mýta Martin Krejza a Českotřebovák Vlastimil Hruška.

Sociální demokracie naproti tomu slaví. Mandát si podržel ústecký lékař Radomír Lána a místa krajských zastupitelů nově získali českotřebovský právník a vysokoškolský učitel Martin Netolický a starosta Letohradu Petr Fiala, jenž na kandidátce ČSSD figuroval na 12. místě coby nezávislý.
Koalice pro Pardubický kraj v čele s vicehejtmanem Romanem Línkem zaznamenala slušný výsledek. Na Orlickoústecku zabodoval především krajský radní Petr Šilar, uspěl i českotřebovský starosta Jaroslav Zedník. Do krajského zastupitelstva se podívá také Věra Rybová, lékařka z Chocně. O post naopak přišli králický Ladislav Tóth a místostarosta Lanškrouna Jan Šebrle.

Ztráty počítají také komunisté, z šesti jejich postů obsadí jeden ústecký zastupitel Martin Dudla. Jaroslav Bajt ze Žamberka, Jaroslav Klášterecký z Dlouhé Třebové a Bohumil Vaško z Vysokého Mýta volebním sítem neprošli.