Generální ředitel Jiří Vaněk se rozhodl odejít ze společnosti. Vedl ji od roku 2014, do tehdejší Karosy nastoupil v roce 1989. „Na pozici generálního ředitele ho nahradí David Kříž, který pracuje ve firmě od roku 1998 a v současné době zastává pozici hlavního právníka skupiny CNH Industrial pro střední a východní Evropu a hlavního právníka pro značku Iveco pro Evropu,“ informovala na svých webových stránkách společnost a Jiřímu Vaňkovi poděkovala za jeho přínos, díky kterému firma získala respekt a potvrdila pozici renomovaného výrobce autobusů.

Nečekaná změna na nejvyšším postu ve výrobním závodu překvapila hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. „Před dvěma týdny jsem s Jiřím Vaňkem hovořil na 'Dnu čisté mobility a chytré energetiky' ve Vysokém Mýtě a nic nenaznačoval. Dostávají se ke mně v této souvislosti i velmi varovné signály ohledně rozsahu budoucí výroby v Mýtě. Proto jsem se rozhodl, že se oficiálně objednám k nově jmenovanému generálnímu řediteli, abych zjistil situaci na místě. Snad obavy nepotvrdí. Iveco je jedním z největších zaměstnavatelů v Pardubickém kraji,“ uvedl hejtman na svém profilu.

Iveco v regionu zaměstnává zhruba čtyři tisícovky lidí, další pracovní místa vytváří u dodavatelů. „Konec nebo větší oslabení výroby by ohrozilo téměř všechny podniky v Mýtě, které jsou na něj navázané a tudíž i občany Mýta a okolních obcí,“ zaznělo v komentářích na sociálních sítích.