Jedna ze stavebních firem se totiž odvolala a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal předběžné opatření, kterým zakázal uzavření smlouvy o dílo.

Společnosti Fresenius nyní nezbývá nic jiného než podat proti rozhodnutí úřadu rozklad a čekat na výsledek. Komplikace a fakt, že odvolání bude mít zřejmě dopad na posunutí termínu otevření dialýzy, mrzí i vedení města.

Realizace měla začít už v prosinci, projekt tak nabral další zpoždění. „Zdá se, že snahy zablokovat stavbu naší dialýzy ve Vysokém Mýtě stále pokračují. Je mi líto, že nemůžeme v pracích pokračovat tak, jak jsme občanům slíbili, a že se místo toho společně s městem potýkáme s řadou blokací, které mají pravděpodobně společného jmenovatele," naznačuje ředitel společnosti Fresenius David Prokeš s odkazem na vleklý spor o dialýzu.

čtěte také:DIALÝZA TU BUDE, BRZDÍ VYSOKÉ MÝTO KLEPY 

Kauza dialýza se vleče už více než dva roky, původně zakázku vyhrála firma B. Braun Avitum, která provozuje ústeckou dialýzu, poté ale město od smlouvy odstoupilo a vybralo společnost Fresenius, která garantovala, že výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce bude provedeno dle zákona o veřejných zakázkách.Na dialýzu přitom už měsíce čekají pacienti z Vysokomýtska, Vraclavska, Choceňska a Litomyšlska. 

Odmítnutá společnost vede s městem soudní spor, zda má se zmíněným odvoláním spojitost, není jasné. „Tuto spojitost nelze vyloučit," podotkla mluvčí vysokomýtské radnice Marie Lněničková.