Na startovní čáru v amfiteátru místního M-klubu se s úderem desáté postavila více než stovka sportovců s jediným společným cílem – zaběhnout trasu místního půlmaratonu. Zdolat náročnou kopcovitou trať Vysoké Mýto – Hrušová – Pekla – Cerekvice přijeli lidé z celé republiky, které podél cesty povzbuzovali fanoušci.

První místo s časem 1:13:23 obsadil David Kaláb z Brna, z žen pak prvenství brala Aneta Khýrová, jež trasu zvládla za 1:28:02. Nejrychlejší běžec z místních sportovců byl David Novák, který v absolutním pořadí obsadil čtvrté bramborové místo.

Nejstarší sportovec, jenž se v neděli postavil na start, byl pětašedesátiletý Radim Dudek. Trať zvládl za 2:10:29.

První Máj 1972 v Chocni - zaměstnanci Orličanu
Prvomájové oslavy v Chocni: Nechyběl pochod k partyzánovi či alegorické vozy

Všichni účastníci pak dostali pamětní medaili, kterou tradičně daruje společnost Tvarmetal.

Vysokomýtský půlmaraton pořádá místní spolek Dobroběh. Ten stojí také za řadou sportovních akcí, které mají vždy dobročinný charakter. Dalším připravovaným závodem bude běh v městské části Vinice, který se bude konat 5. června.