Výrobní areál pro lisování plastů byl postaven v lokalitě Křivolík, zahrnuje výrobní haly, velkokapacitní skladyi část pro administrativu. „Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví je udělena za vytvoření urbanisticky, stavebně i provozně kvalitního výrobního areálu, a to včetně řešení logistického, technologického a administrativního zázemí. Pozitivně je hodnocena vysoká kvalita a celková podoba,“ konstatovali porotci.

Odborná porota při prohlídkách všech 84 přihlášených staveb musela zdolat cestu dlouhou 2700 kilometrů. V Pardubickém kraji byly ve hře tři stavby, kromě českotřebovského závodu ještě rekonstrukce mostu v Bítovanech a revitalizace ramene řeky v parku Střelnice v Chrudimi. Do hlasovánío cenu veřejnosti se z těchto tří výrazněji zapsal jen chrudimský projekt, který nasbíral bezmála dvanáct set hlasů. Cenu letos získalo firemní sídlo v Novém Boru, které posbíralo 47 tisíc hlasů.

Udělení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí roku ve stavitelství a architektuře, i letos soutěž podpořila řada významných osobností z veřejného, akademického i soukromého sektoru, odborných institucí, stavebních společností, investorů a také architektů a inženýrů.