„Podařilo se nám s projektem 'Výlety parou česko-polským pohraničím II' uspět v rámci vyhlášené výzvy evropských fondů. Tento výlet tak bude spolufinancována z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. To je pro účastníky dobrá zpráva, protože díky tomu bude celá cesta významným způsobem dotována, což se promítne samozřejmě na ceně zpáteční jízdenky. Výlet se uskuteční v sobotu 29. dubna a v tuto chvíli řešíme jízdní řád na české i polské straně a připravujeme doprovodný program,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Psali jsme již v listopadu:

„Kromě jízdy, která je sama o sobě zážitkem, se budou moci účastníci těšit na dvě zastávky se zajímavým programem. V Dzierżoniówě bude součástí zastávky prohlídka expozice kolejových vozidel v budoucím železničním muzeu a kromě toho také návštěva radniční věže, ze které je krásný výhled nejen na samotné město, ale také na nedaleké Soví hory. V Javořině Slezské pak bude čekat prohlídka velkého Železničního muzea ve Slezsku,“ řekl hejtman.

Historický parní vlak vyrazí z Ústí nad Orlicí v brzkých ranních hodinách a pojede směr Letohrad, Jablonné nad Orlicí, Těchonín, Lichkov, Mezilesí, Klodzko, Dzierżoniów a Javořina Slezská. Návrat do Ústí nad Orlicí je plánován v pozdních večerních hodinách.

Vzhledem k omezenému počtu míst ve vlaku je vyžadována předchozí rezervace. Bez ní nebude možné se výletu zúčastnit. Rezervaci je možné provést na emailu: jizdy@starestroje.eu. V případě naplnění kapacity si pořadatel vyhrazuje právo rezervaci odmítnout. Cena jízdného je jednotná, a to bez ohledu na místo nástupu a výstupu a činí 108 korun včetně zpáteční jízdenky.

Tisková zpráva Pardubického kraje