„Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru nám z fondu zábrany škod přiznalo dotaci ve výši dva a půl milionu korun," informoval starosta Brandýsa nad Orlicí Petr Řehák. Půlmilionovou dotaci získá město také od Pardubického kraje, který pro letošní rok schválil příspěvek na pořízení dopravních automobilů dvaceti obcím. Rozdělí mezi ně 6 milionů.

Zbývající částku musí město doplatit se svého. Pomoci má nejen prodej staré hasičské cisterny, která poctivě slouží již devatenáct let, ale také veřejná sbírka, do které mají možnost přispět místní i široká veřejnost. „Již mi byly nahlášeny pohyby na účtě, dále máme na třech místech po městě řádně označené a zapečetěné pokladničky. Jedna z nich je například v občerstvení ´U Konťáku´, kde sbor dobrovolných hasičů pravidelně pořádá různé akce pro veřejnost," doplnil starosta Petr Řehák.

„Tyto nové dopravní automobily výrazně pomohou zejména nejmenším obcím a zajistí jim akceschopnost jednotek na další roky," uzavřel hejtman Martin Netolický.