Víkend ve znamení přehazované zde přijelo prožít celkem 21 sportovních klubů z celé České republiky. Národní turnaj patří mezi akreditované akce Českého hnutí speciálních olympiád. Nad turnajem převzali společnou osobní záštitu hejtmanové Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Přípravu a organizaci těchto turnajů zajišťuje pro České hnutí speciálních olympiád Domov pod hradem Žampach ve spolupráci s tělovýchovnou jednotou Sokol Dřevěnice. „V Dřevěnici máme k dispozici dvanáct antukových hřišť a také kvalitní technické a personální zázemí. Pro takovou akci je to nezbytné,“ říká o této spolupráci Luděk Grätz, ředitel domova a současně ředitel turnaje v přehazované. „Po patnácti letech jsou to již především neformální kontakty v pořadatelských týmech. Dřevěničtí nyní žijí také přípravou svého 57. ročníku Volejbalové Dřevěnice,“ dodává Luděk Grätz.

Turnaj je třídenní, letos se uskutečnil ve dnech 11. - 13. června. Během těchto dnů bylo sehráno celkem 47 zápasů ve třech kategoriích. Pro sportovce a jejich doprovod byl také připraven doprovodný kulturní program, jako například hry a soutěže, diskotéka, noční ohňostroj, taneční vystoupení a mažoretky. Akce se tradičně těší velkému zájmu veřejnosti a i v letošním roce se jí dostalo významné společenské podpory v podobě společné osobní záštity hejtmanů

Pardubického a Královéhradeckého kraje. „Jezdíme do Dřevěnice moc rádi, víkend je pro nás příjemným zážitkem. Obdivujeme a chválíme pořadatele za jejich práci, kterou věnují přípravě a průběhu turnaje,“ chválí akci Vladislav Rázl, trenér ze sportovního klubu Atletik Kvasiny, který se akce zúčastňuje každoročně.
V patnáctém ročníku národního turnaje v přehazované zvítězil v kategorii mužů sportovní klub Světáci Tloskov, v kategorii smíšené pak Pohoda Slatiňany. Ve speciální kategorii tzv. unified, kde hrají společně zdravotně postižení sportovci v týmu s partnery, zvítězil ve skupině A sportovní klub Hip-hop Ostrava - Vítkovice a ve skupině B pak sportovní klub Olšiny Praha. Sportovní klub Domova pod hradem Žampach obsadil druhé místo v kategorii unified.

(tz)