Vlastnoručně vyzdobená vajíčka přijímají pořadatelé z lanškrounské organizace Svazu tělesně postižených ČR ještě dnes, kreativci je mohou přinést na recepci domova. První den výstavy obohatí kulturní program a dílna, na které si zájemci budou moci vyzkoušet některé způsoby zdobení vajíček nebo pletení pomlázek.
Akce se koná počtvrté. Počet vystavovatelů rok od roku roste, loni již pořadatelé zaznamenali přes dvě stě vajíček od více než třiceti autorů. „Je pravda, že největší zastoupení mají lidé nad šedesát let, což bychom rádi změnili, aby se velikonoční vajíčka zdobila dál a tato tradice přestala upadat. Z té střední generace už dnes málokdo ví, jak se vejce zdobí voskovou technikou," dodala za pořadatele Blanka Svetlíková. Vítaní jsou i nejmenší tvůrci, vypsaná je pro ně jedna ze soutěžních kategorií.
Vajíčka budou v Domově pro seniory vystavena do 16. dubna (vždy od 9 do 17 hodin). Nejkrásnější z nich vybere porota, jejím členem bude i známý farář Zbigniew Czendlik nebo starostka Stanislava Švarcová. „Pro mne je to vždy těžký úkol, vybrat to nejkrásnější," povzdychla si. Svého favorita určí i sami návštěvníci výstavy, k dispozici budou mít anketní lístky. Názor poroty bude slavnostně vyhlášen zítra ve tři odpoledne, vítěz veřejnosti bude zveřejněn na samý závěr výstavy.