Vedle ústecké klidové zóny Kociánka, které se již Deník věnoval, bude podle uveřejněné tiskové zprávy kontrole podroben i letos v lednu dokončený projekt modernizace sokolovny v Lukavici.
Jak informovala redakci tisková mluvčí úřadu regionální rady Eva Jouklová, v případě Lukavice má být prověřeno, jakým způsobem probíhala soutěž o veřejnou zakázku. „Celá akce už byla obci Lukavice proplacena, takže v tomto případě nejde o pozastavení financování jako u jiných uvedených případů. Pokud se ale prokáže, že zakázka nebyla vysoutěžená podle zákona, může dojít i k tomu, že by obec dotaci nebo její část musela vrátit,“ doplnila mluvčí.
Zpráva úřadu starostku Lukavice Ilonu Severovou přinejmenším zaskočila. „V tuto chvíli ještě nemáme dostatek informací, až je budeme mít, rozhodneme se, jak postupovat dál. Každopádně je to pro mě osobně dost šílené, to, že by obec měla vracet dotaci, si vůbec nedokážu představit, to by pro nás byla obrovská rána,“ reagovala starostka spontánně na včerejší telefonický dotaz redakce.
Slova Ilony Severové se dají určitě pochopit. Dotace na přestavbu lukavické sokolovny totiž činila zhruba 18,5 milionu korun, což je pro obec velikosti Lukavice částka bezesporu zásadní.