Organizátorům výstavy kříženců a psů bez průkazu původu se už přihlásili majitelé osmi desítek psů, konečný počet soutěžících však bude jasný až po ranní uzávěrce přihlášek. Psi budou rozděleni do třech kategorií: jedna je určena křížencům, druhá psům bez průkazu původu poznatelného plemene a třetí psům s průkazem původu. Vítěz třetí kategorie však nebude zařazen do závěrečného klání o vítěze celé Voříškiády.

Kromě kategorií budou pejsci rozděleni i do jednotlivých tříd, které jsou stanoveny podle věku, pohlaví a kohoutkové výšky. Uskuteční se i tři soutěže, a to na téma Pán a pes, Dítě a pes a Pes šikula.

Výstava se koná s podtitulem první Rexův memoriál. Kdo byl Rex? „Byl to pejsek z našeho útulku, kříženec německého ovčáka,“ vysvětlila Renata Kristková z Canis centra a dodává: „Bohužel minulý rok zemřel, měl nádory na střevech. Pojmenovali jsme po něm výstavu, protože na něj stále vzpomínáme. Také jsme nechali udělat pohár pro jednoho pejska z útulku, jmenuje se Tlapka. Je to kříženec bez přední nohy a pohár si zaslouží, už toho tolik během svéto života vytrpěl.“

Akce se koná ve prospěch lanškrounského útulku a budou na ni představeni všichni pejsci, kteří čekají na nového pána. Prezence začne o půl osmé ráno, posuzování kolem deváté a vítěz celé výstavy by měl být znám kolem 14.30 hodin.