Štafeta k radnici
Neznáte některé lídry politických stran a uskupení? Mnohé o nich prozradí nový seriál Deníku Štafeta k radnici, který dnes startuje. Všem lídrům v Ústí nad Orlicí postupně položíme dvanáct stejných otázek. Dozvíte se, jaké mají vzory, jak snášejí kritiku, ale také kde se oblékají. Úkolem každého z oslovených bude připojit třináctou otázku, tu bude směřovat na dalšího kandidáta.

Druhým kandidátem, který o sobě ledasco prozradí, je PETR VOTOČEK.
Petru Votočkovi je 38 let. Je lídrem ústecké kandidátky Strany soukromníků České republiky. Má tři děti. Od roku 1989 pracoval jako strojní mechanik v podniku Koventa. Zhruba dva roky pracoval v prototypové dílně Výzkumného ústavu bavlnářského. Následně dvanáct let působil v soukromé firmě jako technický a obchodní ředitel. Na „vedlejšák“ asi pět let podniká v oblasti developerství. Podařilo se mu v Ústí vybudovat jedinečnou lokalitu pro výstavbu nízkopodlažních, nízkoenergetických a pasivních rodinných domků. Jde o pilotní projekt této výstavby v Pardubickém kraji. V rámci republiky se jedná o čtvrtou lokalitu.

Kterou část města máte nejraději?
Mám rád naše město jako celek. Myslím si ale, že po více než dvaceti letech investic převážně do středu města je potřeba podpořit i všechny okrajové městské části.

Kterou nebo které budovy byste rád zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Nemyslím si, že by se v našem městě měla nějaká budova vysloveně zbourat. Jsou zde ale stavby, které jsou pouze nevhodně umístěné, jako je například sídliště „Hečmanda“. Původní zástavba spolu s parkem byla daleko příjemnější.

Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?

Určitě podle aktuální potřeby radnice a města. Nedá se to určit v hodinách.

Kolik hodin týdně chcete vyhradit pro vaši rodinu?

Zbytek mého volného času.

Koho pozvete do úřadu jako prvního, až se stanete starostou?

To v současné době neřeším. Zatím starostou nejsem.

Jak snášíte kritiku?

Je pro mě inspirací, když je oprávněná a otevřená. Mrzí mě, když někdo pomlouvá za zády.

Máte osobní vzory? Koho?

Ne, to opravdu nemám. Snažím se jít vlastní cestou.

Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?

Nechci být kopií někoho, proto si od všech vybírám jen to dobré.

Kterou knihu, co jste četl v posledním půlroce, byste nám doporučil?

Jelikož mám malé děti, jsou to v současné době samé pohádky, jako například o Loupežníku Rumcajsovi. Takže doporučuji. V pohádkách totiž vždycky vítězí dobro nad zlem. A to se mi líbí.

Kde si kupujete oblečení?
Prostě a jednoduše zajdu do nějakého obchodu. S výběrem oblečení mi potom většinou pomáhá manželka.

Kam chodíte ve vašem městě nejraději na jídlo?

Nemám v současné době žádnou oblíbenou restauraci, a to mě mrzí. Myslím, že by si naše město kvalitní restauraci zasloužilo.

Co vám chybí ke štěstí?

To, že naše město nevzkvétá. Domnívám se, že se topí v hluboké krizi, a to hlavně v oblasti úbytku pracovních příležitostí. A to je potřeba změnit. A kdyby se nám toto povedlo, tak bych byl teprve šťastný.

Sám můžete položit třináctou otázku některému z lídrů ostatních kandidátek .

Chci se tedy zeptat pana Peška: Myslíte si, že celková suma vynaložená na „Kociánku“ odpovídá užitné hodnotě? Proč se v místě neudělal raději park a ušetřené peníze se nedaly na podporu zaměstnanosti v našem městě? Měl by to být prvořadý úkol radnice.