Aquapark v Ústí nad Orlicí otevře provozovatel, společnost Tepvos, již tento pátek. Lákadlem se stane tradičně jízda na stotřímetrovém toboganu, své zájemce si docela určitě najde také nově zprovozněný minigolf. Areál bude zpočátku přístupný každý den do 18 hodin, od druhé poloviny června do počátku září až do 20. hodiny.

Tyršova veřejná plovárna ve Vysokém Mýtě se právě napouští, denně přibude tisíc kubických metrů vody, do pondělí v ní bude sedm tisíc kubíků. „Začneme od pondělí, první nedočkavci se přicházejí opalovat, už se mohou vlastně i smočit,“ prozradil včera Jiří Kovařík z technických služeb města. V areálu pro děti přibude další prostor ke hraní. Jedná se o koupi minigolfu, což by poněkud rozšířilo sportovní nabídku. Hlavní pavilon plovárny vznikl v roce 1931 jako objekt pro národní Výstavu tělesné kultury a sportu v Pardubicích, považuje se za architektonicky cenný, je vyhlášen kulturní památkou.

Milovníkům koupání a slunění se prakticky každým týdnem rozšiřuje nabídka vhodných míst, kde si přijdou na své.

Zatím to neplatí o rybníku Dlouhý, hlavním rekreačním středisku Lanškrounska, kde o letošní sezoně nahradí plavce a plachetnice bagry a náklaďáky vyvážející staleté sedimenty.

V Chocni na časné letní počasí zareagovali a přípravy na otevření plovárny zde již finišují – měla by být otevřena již tento pátek. Zpočátku zřejmě ještě ne, ale později se počítá i s provozováním vodního fotbálku, již třetím rokem oblíbené místní atrakce.

Podle sdělení králických technických služeb by mělo být koupaliště v Králíkách otevřeno 15. června. Současné teploty pod Králickým Sněžníkem jsou sice již vhodné na opalování, nestačily by však k dostatečnému ohřívání vody. Nový nájemce by měl dodat provozu koupaliště „šmrnc“, mimo jiné pořádáním různých sportovních klání. Koupaliště ve „Sportovním a rekreačním areálu Pod Černým lesem“ na okraji Žamberku se otevře již tento pátek. Pro návštěvníky areálu zde vyrostl nový bowling a nových pět apartmánů rozšířilo možnosti ubytování. To tady pravidelně vyhledávají nejen tuzemští návštěvníci, ale hodně často rovněž turisté ze zahraničí.