"V minulosti již proběhly pokusy ujíždějící přístavbu zajistit svázáním ocelovým lanem a následně i pilotáží, ale očekáváný efekt v podobě stabilizace se nedostavil," informoval mluvčí České Třebové Jiří Holý. Vedení města se proto rozhodlo přistoupit ke stavebnímu zásahu. Aktuální přístavbu dělníci zbourají a postaví ji znovu na základech, které budou položeny o tři metry níže.

„Na pondělním jednání rady jsme schválili výběr zhotovitele, který se do soutěže přihlásil s nejnižší nabídkovou cenou 10,5 milionu korun. Vzhledem k tomu, že stav Malé scény začínal být skutečně nebezpečný, rozhodli jsme se k této investici přistoupit bez ohledu na to, že aktuálně není za tímto účelem vypsán žádný vhodný dotační titul. Vše uhradíme z městského rozpočtu pro letošní rok,“ sdělil starosta České Třebové Zdeněk Řehák.

Jednání na radnici v Ústí nad Orlicí o rušení pošt.
Ústí bojuje o poštu na Nové Louži. Česká Třebová ale s Parníkem asi neuspěje

Díky nové přístavbě získá objekt Malé scény nejen lepší statické podmínky, ale také dojde k rozšíření vnitřních prostor bufetu i zřízení terasy, podsklepení zajišťující rozšíření skladových kapacit a zbudování spojovacího krčku mezi předsálím a zákulisím.

„Práce jsme se snažili směřovat do letních měsíců, kdy se řada kulturních akcí přesouvá ven a rovněž není výuka ZUŠ a DDM, které objekt využívají. Částečně však bude možné Malou scénu provozovat i během rekonstrukce, kdy dojde k odclonění části, kde budou probíhat práce," dodal Řehák. Návštěvníci ale v provizorních podmínkách budou muset oželet občerstvení.

Malá scéna v České Třebové potřebuje urychlený stavební zásah.Malá scéna v České Třebové potřebuje urychlený stavební zásah.Zdroj: Město Česká Třebová