V celém Pardubickém kraji bude ve středu foukat silný vítr. Výstraha platí 7. února od 0.00 do 18.00 hodin. „Hrozí poškození stromů i škody na budovách. Dávejte pozor, ať vás nezraní případné uvolněné předměty a zlomené větve, hrozí i komplikace v dopravě," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Doporučila zajistit okna, dveře, upevnit volně uložené předměty, zabezpečit  skleníky. „Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel," dodala Horáková.

Varování před větrem.Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Stoupají také hladiny vod v řekách. Tající sníh na horách naplňuje koryta i na Pardubicku. Na Labi v Němčicích a v Přelouči platil ve středu ráno první stupeň povodňové aktivity. Aktuální stav na vodních tocích můžete sledovat na webu Povodí Labe.

Na místě došlo k poškození zaparkovaných vozidel
FOTO: Silný vítr v Holicích srazil lešení, to poškodilo zaparkovaná auta

„Voda se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Může se stát, že bude zvýšený odtok vody a bude snížena stabilita stromů v podmáčené půdě," upozornila Vendula Horáková. Varovala také řidiče, že na silnicích může hrozit aquaplaning, neboli ztráta přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody.

Mohlo by vás zajímat: Pardubice a Hradec si jsou zase o něco blíž

Zdroj: Čížková Nikola